Čím sladit během diety?

Snažíte se hubnout, ale ovládá vás neodolatelná chuť na sladkosti?

Většina lidí, kteří začnou s ketogenním dietním plánem (Ketogenní dieta, Paleo dieta, Dukanova dieta) zjistí, že se u nich zpočátku dostaví intenzivní touha po sladkém, která se však po několika týdnech vytratí.

I v případě, že dodržujete nízko sacharidový dietní režim, je přirozené, že se u vás dříve či později touha po sladkém projeví. Na cukr jsme totiž zvyklí odjakživa, proto vzdát se natrvalo této neřesti vůbec není snadný úkol. Tehdy si zvykneme sáhnout po sladidlech, pomocí kterých vaříme či pečeme jídla, které bychom jinak v případě ketogenní diety jíst neměli. Samozřejmě, stále si musíte dávat pozor na sladké potraviny, protože většina věcí, které jsou označeny jako "bez sacharidů" ve skutečnosti obsahují sacharidy. Ujistěte se, že při vypracování svého ketogenního dietního plánu berete v úvahu obsah čistých sacharidů jakéhokoliv sladidla.

Obecně existuje několik druhů sladidel, a to přirozená sladidla, alkoholové cukry a syntetická sladidla (nebo jinak nazývaná umělá sladidla). Existuje ještě několik dalších sladidel, které nepatří do žádné z výše jmenovaných kategorií (jako například sladidla na bázi glycerinu), ale takové sladidla nejsou velmi běžné a jsou jen zřídka používány.

Čím tedy sladit?

Za účelem dodržování ketogenní diety doporučujeme používat erythritol a Steve (nebo jejich kombinace), protože jsou to přirozená sladidla a nezpůsobují prudké zvýšení hladiny cukru v krvi nebo inzulinu, a navíc sladí velmi dobře. V případě, že používáte jejich kombinace, eliminují pachuť, kterou má každé z nich jednotlivě a výsledkem je jejich lahodná chuť.

Nezapomeňte:

Při koupi sladidla si vždy přečtěte jeho složení. Dávejte přednost čistému sladidlu a vyhněte se sladidlům s příměsemi, například maltodextrin, dextróza nebo polydextrosa, které mohou způsobovat nárůst hladiny cukru v krvi. Příměsi mohou být zdrojem dalších nežádoucích sacharidů, a právě tomuto efektu se chceme vyhnout.

feelbetter

Dita Kissová

Feel Better s.r.o.
Houbalova 6b, 628 00 Brno

IČ: 03814289
DIČ: CZ03814289

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 86918

+420 604 201 877
dita.kissova@feelbetter.cz
mdieta.feelbetter.cz

Otevírací doba:
po-pá: 09:00 - 17:00
so-ne: dle objednání