7 jedinečných výhod bílkovinné diety

I když je většinou naším cílem při dietě snížení hmotnosti, bílkovinná dieta s sebou nese mnoho dalších pozitiv, které výrazně prospívají našemu zdraví. Znáte hlavní výhody bílkovinné diety?

1. Zdravé srdce

Určitě jste už slyšeli o tom, že naše tělo obsahuje dobrý i špatný cholesterol. Špatný cholesterol (LDL) nepříznivě ovlivňuje naše srdce a jeho zvýšená hladina způsobuje zanášení tepen. Naopak, dobrý cholesterol (HDL) pomáhá vracet nadbytek cholesterolu z jater a tím snižuje riziko jeho usazování v tepnách. Bílkovinná ketogenní dieta zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu a také snižuje hodnoty triglyceridů v krvi, které představují jeden z nejzávažnějších faktorů vzniku srdečních chorob.

2. Pomoc i pro cukrovkáře

Bílkovinná dieta je nízkokalorická dieta. Během ní vaše hladina cukru v krvi prudce klesne a s ní i produkce inzulínu, který má za úkol se s cukrem v krvi vypořádat. Zatímco na vysoce-sacharidové dietě mají lidé tendenci vytvořit si takzvanou inzulínovou rezistenci (stav, kdy vaše tělo nedokáže zpracovat vzniklý inzulín), během ketogenní diety je možné tento stav zvrátit. Také existuje několik důkazů o tom, že ketogenní diety dokonce dokáží zvrátit i cukrovku tipu 2.

3. Konec věčnému hladu

Pravdou je, že právě hlad je největším nepřítelem všech diet. Ketogenní dieta má však schopnost potlačovat bodavou bolest, která vzniká při pocitech hladu. Děje se tak díky její unikátní vlastnosti potlačovat hormon ghrelin, který přirozeně cirkuluje v naší krvi a je zodpovědný za vznik apetitu.

4. Rychle klesající hmotnost

Už během prvních týdnů diety zaznamenáte rychlý úbytek hmotnosti. Hubnutí probíhá na úkor tuku, nikoliv svalové hmoty. Pozitivem také je, že z dlouhodobého hlediska je tento úbytek stabilní i v pozdějších fázích, k čemuž se přičiňuje i zmíněný snížený apetit.

5. Také pro neurologické pacienty

Ketogenní dieta byla po staletí využívána k léčení epilepsie. Více než 50 % pacientů díky ketogenní dietě dokáže výrazným způsobem omezit četnost epileptických záchvatů a 15 % se dokonce dokáže vyléčit úplně. Také se prokázalo, že ketogenní dieta dokáže výrazně zlepšovat Alzheimerovou chorobu, Parkinsonovu chorobu či například i Bipolární poruchu osobnosti.

6. Duševní rovnováha

Díky dobře rozloženému příjmu stravy a tím i energie se během dne budete cítit mnohem vyrovnanější. Určitě znáte situaci, kdy dítěti dáte sladkost, díky které sice pocítí okamžitou energii, ale po krátkém čase se dostaví prudká apatie. Ketogenní dieta zabraňuje podobným výkyvům nálad a zanechává váš organismus ve vyrovnané hladině.

7. Energie po celý den

Během bílkovinné diety si vaše tělo bere energii z nahromaděného tuku v organismu. Tuk poskytuje tělu dlouhotrvající a stabilní energetický přísun v porovnání s cukry, které nám poskytují energii okamžitě. Toto je také důvod, proč mnoho elitních atletů volí nízko-sacharidové, bílkovinné diety za účelem rovnoměrného energetického zásobení svých těl.

feelbetter

Dita Kissová

Feel Better s.r.o.
Houbalova 6b, 628 00 Brno

IČ: 03814289
DIČ: CZ03814289

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 86918

+420 604 201 877
dita.kissova@feelbetter.cz
mdieta.feelbetter.cz

Otevírací doba:
po-pá: 09:00 - 17:00
so-ne: dle objednání