Jak zhubnout z břicha?

Mnozí z nás si při hubnutí přejí upravit vzhled na konkrétní části těla.

Právě bříško bývá někdy problematickou partií, která nás umí při pohledu do zrcadla potrápit.

Začněte změnou jídelníčku

Úprava stravy je důležitým faktorem, na který byste se měli při hubnutí určitě zaměřit. Spolu se správně zvoleným cvičením brzy spatříte výsledky, na které budete hrdí. V dnešním článku se zaměříme právě na úpravu stravy, která vám při snaze zhubnout z břicha velmi pomůže.

Dodržujte pitný režim

Zapomínáte během dne na pravidelný pitný režim? Při hubnutí je tento zdravý návyk obzvlášť důležitý. Jakmile snížíte příjem tekutin, pro vaše tělo je to signál, že si má vodu uložit do zásoby – mnohokrát v břišní oblasti. Dostatek vody rovněž napomáhá zrychlit metabolismus a odplavuje toxiny z těla, proto je pro vás pití více než prospěšné.

Pozor: Pít byste měli zejména čistou vodu, případně minerálku. Sladké nápoje obsahují hodně cukru, který snahu zhubnout rychle překazí.

Tip: Na pití určitě nezapomenete, pokud budete mít vodu neustále na očích. Vyložte si v kanceláři na stůl půllitrový pohár a na cesty si s sebou vždy vezměte láhev s vodou.

Vsaďte na proteiny

O prospěšnosti proteinů se toho už napsalo mnoho, proto se přikloníme pouze k jednoduššímu shrnutí. Na strávení proteinů spotřebuje tělo mnohem více energie, než při trávení cukrů či tuků. Díky tomu váš metabolismus pracuje rychleji a tělo přestane ukládat do zásoby tuk, což se pozitivně zobrazí i na vzhledu v oblasti vašeho břicha. Nezapomeňte proto do jídelníčku zařadit vajíčka, ryby, mořské plody či mléčné výrobky. I bílkovinná dieta MDieta je založena na vysoko proteinových produktech, které vám pomohou při snaze zredukovat hmotnost a upravit tak vzhled vašeho bříška.

Řekněte ne cukru a sladkostem

Jsou pro vás sladkosti neodmyslitelnou součástí stravování? Pokud přijímáte cukr ve velkém množství, přemění se na tuk, který se ukládá právě na problematických partiích. Dobrou zprávou je, že pokud se neumíte sladkostí vzdát, můžete je nahradit zdravější variantou, která vám dokonce při hubnutí pomůže. Také v našem e – shopu najdete tyčinky, sušenky či jiné sladkosti, se zvýšeným obsahem bílkovin a sníženým obsahem cukru. Pochutnat si tedy můžete i během diety a bříško tím neutrpí.

Pomozte si vlákninou

Vláknina je při snaze zhubnout velmi důležitá a její příjem v podobě povolených druhů zeleniny doporučujeme i při redukčních programech MDiety, i při fázích, kdy je strava klienta složená výhradně z vysoko proteinových produktů. Vláknina vás rychleji zasytí a stejně tak pocit nasycenosti udrží, proto máme při jejím přijímání tendenci sníst méně. Také pomáhá pravidelnému vyprazdňování. Najdete ji v zelenině, luštěninách, ořechách, ovoci či obilovinách a ovesných vločkách. Vedle přijímání vlákniny nezapomínejte na pitný režim, který účinky vlákniny podporuje.

feelbetter

Dita Kissová

Feel Better s.r.o.
Houbalova 6b, 628 00 Brno

IČ: 03814289
DIČ: CZ03814289

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 86918

+420 604 201 877
dita.kissova@feelbetter.cz
mdieta.feelbetter.cz

Otevírací doba:
po-pá: 09:00 - 17:00
so-ne: dle objednání