Co je ketóza

Bílkovinná dieta MDieta je založena na principu ketózy.

Ketóza je přirozený metabolický stav, během kterého vaše tělo využívá jako zdroj energie vlastní tuk. Ketóza ve vašem těle nastává tehdy, když se denní příjem sacharidů sníží na 50 gramů.

Kdy se vaše tělo ocitne ve stavu ketózy?

V případě dodržování zásad stravování 1. fázi s pokrmy MDiety se tak zpravidla děje do 2–3 dnů od zahájení diety. Tehdy organismus vyčerpal všechny vlastní zásoby glykogenu a přechází na jiný zdroj energie – tuky. Ketóza je přirozená, bezpečná a zachovává svalovou hmotu. Pokud chcete zjistit, zda se vaše tělo, již nachází v ketóze můžete tento stav zkontrolovat například glukometrem či ketomerom.

Jakým způsobem je zajištěno správné fungování organismu během ketózy?

Ačkoliv lidské tělo potřebuje pro správné fungování glukózu, nepotřebuje tolik sacharidů. Jakmile snížíte denní příjem sacharidů, je to pro váš organismus signál, že si energii na zajišťování fungování musí hledat jinde. Játra zajistí dostatečnou tvorbu glukózy i během bílkovinné diety. Pro výrobu potřebné energetické molekuly (ATP) pro správné fungování orgánů, mozku a celého těla spotřebuje proteiny, které rozloží na důležitou glukózu.

Příjem sacharidů s produkty MDiety nesnižuje na nulu.

Proč to tak je? Zajištěním minimálního příjmu sacharidů do těla jednoduše eliminujeme nežádoucí jo – jo efekt, který hrozí při dietách, které jsou zcela bez sacharidové. Tělo po bez sacharidových dietách sice rychle začne "shazovat", jakmile se však vrátíte k normálnímu stravování, ručička na váze se pomalu začne vracet na předešlou hmotnost. Proto nejsou produkty MDiety bez sacharidové, ale nízko sacharidové.

Chci zhubnout – potřebuji produkty MDiety

Možná i vás napadla otázka – když je ketóza přirozený stav organismu, nemohu začít hubnout sám, pouze snížením příjmu sacharidů? Důležitým poznatkem je, že množství bílkovin, které obsahují vysoko proteinová jídla MDiety nelze přijmout pouze na základě konzumace běžné stravy. Dietní jídla ve všech balíčcích jsou sestaveny tak, aby zajistily přesný příjem látek, které pro rychlé a zdravé hubnutí potřebujete.

Výhody ketózy

Nedívejte se na ketózu a bílkovinnou dietu jen jako na "povinné hubnutí", ale jako na zdravý způsob redukce hmotnosti, který s sebou nese řadu výhod. Je totiž lékařský prokázáno, že:

  • Kromě ztráty tukových zásob dochází i ke snížení cholesterolu v krvi, což značně prospívá vašemu srdci a cévám, protože snižuje hladinu triglyceridů v krvi. Ty jsou považovány za jeden z nejzávažnějších faktorů při onemocnění srdce. Ketóza se dokonce využívá i na podporu léčby některých chronických mozkových a autoimunitních onemocnění.
  • Častým průvodním znakem hubnutí na základě ketózy je veselá nálada a euforický stav. Všimli jste si, že mnohokrát nám konzumace "rychlých" sacharidů, například v podobě čokolád a sušenek, zlepší náladu? Pokrmy, které obsahují hodně cukru sice zajistí rychlý příliv energie, ale zároveň i náhlý pád nálady. S MDietou nehrozí podrážděnost, ani náladové výkyvy.
  • Výborný detox – díky ketóze se vaše tělo začne zbavovat nepotřebných látek a vedle hubnutí probíhá i očista organismu.
  • Dieta, se kterou nemáte hlad – díky dostatku bílkovin, které jsou obsaženy v instantních i hotových jídlech MDiety vaše tělo funguje správně bez pocitu hladu. Nepropadnou vás žádné "žravé choutky", naopak – bílkoviny zajistí dlouhodobý pocit nasycenosti. Během ketózy navíc vaše tělo vyplavuje do krve ketony, molekuly, které mimo jiné pomáhají tlumit hlad.
  • Motivační výsledky při hubnutí – při dietě na základě ketózy dochází k váhovému úbytku velmi rychle. Jelikož tělo začne přijímat energii z nahromaděných tuků, už po týdnu dodržování programu vidět první požadované výsledky.

feelbetter

Dita Kissová

Feel Better s.r.o.
Houbalova 6b, 628 00 Brno

IČ: 03814289
DIČ: CZ03814289

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 86918

+420 604 201 877
dita.kissova@feelbetter.cz
mdieta.feelbetter.cz

Otevírací doba:
po-pá: 09:00 - 17:00
so-ne: dle objednání