Co na svačinu během diety

Dopolední svačinu během redukčního programu určitě doporučujeme.

Na jedné straně nepřijdete na oběd úplně vyhladovělí s chutí sníst vše, co vidíte. Na straně druhé je to signál pro tělo, že si nemusí ukládat tukové zásoby na později, ale může klidně pokračovat v zaběhnutém metabolismu, protože i mezi hlavními jídly mu zabezpečíme malý přísun živin. Ze stejného důvodu je důležité i malé odpolední jídlo – svačina. Na večeři pak nespolknete celou ledničku a pokud dodržíte několik jednoduchých rad, odpolední svačina vám pomůže k získání správné hmotnosti.

Mnoho klientů se ptá, kdy je vhodný čas na svačinu. U každého je tento čas individuální, protože záleží, kdy člověk snídá. Většinou doporučujeme mezi dvěma jídly přestávku 2,5 - 3 hodiny. Svačinu byste však měli stihnout mezi 9–11 hodinou. Největším dilematem však zůstává otázka, co svačit během diety?

Dobrá zpráva pro mlsouny

Dopoledne je naše tělo schopné přijmout více energie a strávit sacharidy. Proto pokud patříte k těm, kteří si nevědí odepřít sladkosti, na svačinu si je klidně můžete dopřát. Pozor – pod sladkým máme na mysli komplexní sacharidy, které najdete v ovoci, zelenině či mléčných výrobcích. Výbornou svačinou je jogurt s ovocem a medem, ovesné vločky s ovocem nebo i kvalitní müsli tyčinka či proteinová tyčinka. Jelikož během diety byste se měli vzdát rafinovaných cukrů, určitě nekonzumujte sušenky, čokoládu, zákusek ani sladké pečivo.

Náš tip na svačinu během diety:

  • Vanilkový nápoj
  • Karamelovo oříšková tyčinka se zvýšeným obsahem proteinů
  • Jahodovo ananasové smoothie

Dopřejte si bílkovinnou svačinu

Nejdůležitější rada pro všechny, kteří se chtějí zdravě stravovat je – předběhněte hlad ještě dříve, než opravdu přijde. Zejména v práci zapomínáme svačit, protože s blížícími se večerními hodinami máme většinou už v hlavě otázku, co si dáme k večeři. Svačina však udržuje náš metabolizmus v pohybu. Na svačinu byste se měli vyhnout sladkostem – při dietách není příliš vhodné ani ovoce. Mléčné výrobky však vhodné jsou, stejně jako i tvaroh, vajíčko a zelenina. Rovněž se nebojte ani sýrů či kvalitní šunky. Pro raní svačinu platí podobné NE jako pro odpolední svačinu – žádné bílé pečivo, koláče či jiné sladkosti.

Náš tip na svačinu během diety:

  • Tuňákový proteinový salát
  • Sýrová tyčinka
  • Tyčinka s příchutí sýra

feelbetter

Dita Kissová

Feel Better s.r.o.
Houbalova 6b, 628 00 Brno

IČ: 03814289
DIČ: CZ03814289

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 86918

+420 604 201 877
dita.kissova@feelbetter.cz
mdieta.feelbetter.cz

Otevírací doba:
po-pá: 09:00 - 17:00
so-ne: dle objednání